0536 434 12 55 ”7/24 Destek Hattımız ”

S.S.S.

Sıkça Sorulan Sorular

Kombi Resetleme İşlemleri gayet basit ve nasıl yapılır. Öncelikle kombide oluşan arızaların çözümünde resetleme yapabilmeniz için kombi markası yada modellerini göz önünde bulundurmalısınız. Kullanıcı olarak servis yardımı almaksızın işlemi kolayca yapabilirsiniz.

Kombi marka modeller arasın ön konrol panelinde düğmeleri farklılık olabilmekte ve modellerine göre reset işlemi değişmektedir. İşlemi yaparken bir kaç saniye kadar reset düğmesine basmanız gerekir ve kombi bu durumda kendi kendine kapanarak açılacaktır.

ÖN panel. açma / kapama, (R) reset / eco / comfort, mode konumu değiştirme (sıcak su ve kalorifer) ayrıca +,- ısı ayar düğmeleri bulunmaktadır. 

  • Bellirtmiş olduğumuz bu durumlarda resetleme işlemi yapılır.
  • Kombi reset işlemi için cihazın arızada olması gerekir.
  • Elerktriklerin gidip gelemesi yada voltajın düşük olması.
  • Doğalgazın kesilmesi yada vananın kapalı olması.
  • Kombide suyun hiç yada düşük olması, su barını 1,5 seviyesine olmalıdır.

İşlemi yaparken bir kaç saniye kadar reset düğmesine basmanız gerek ve kombi bu durumda kendi kendine kapanarak açılacaktır. Bu açıdan da önerilen kombi reset uygulamasının işe yaramadığı arıza durumlarında servis desteğinin alınmasıdır. Kombi arıza hakkında daha fazla bilgi için arıza hata kodları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kombi arıza yaptığı takdirde önce kullanma kılavuzunda arıza giderme yöntemleri teknikleri uygulanır. Eğer arıza devam ediyor ise kombinizin marka ve modeline göre yetkili ve sertifika sahibi servis talep etmeniz gerekmektedir.

Kombide bulunan genleşme tankındaki basıncın yılda bir tazelenip tamamlanması ve daha uzun ömürlü sağlıklı bir yaşam için kombi bakımı yaptırılması uzmanlar tarafından tüm dünyada önerilir.

Uzman servis tarafında kombi bakımı her yılda en az 1 defa yaptırılması gereklidir.

Kombi bakımı ile ömrünü uzatır, daha aktif çalışır. Radyatör (petek) temizleme ile doğalgaz dan tasaruf sağlar ve daha iyi ısı verir. Böylece radyatörler daha uzun ömürlü olurlar.

Call Now ButtonHemen Ara.