Protherm Lynx Kombi Arıza Kodları

0532 556 67 08
Protherm Lynx Kombi Arıza Kodları


F1: Arıza hata kodu: Limit termostatının aşırı ısındığını ve bu sebeple de kombinin geçici olarak kullanım dışı olduğunu belirten hata kodudur. Bu arıza kodu ekrana geldiğinde cihaz belirli bir süre verim sağlamayabilir. Bir süre beklemeniz uygun olur.
F2: Arıza hata kodu: Sıcak su gidiş suyu sensöründe arıza meydana gelmiş.
F3/F6: Arıza hata kodu: Sıcak su kalorifer gidiş suyu sensöründe arıza meydana gelmiş.
F4: Arıza hata kodu: Kombide iyonizasyon arızası meydana gelmiş yada gaz girişi yetersiz durumda, gaz vanalarını açık mı kapalı mı kontrol ediniz. Pompa da, ana kartta, iyonizasyonda, elektrotlarda yada gaz armatüründe sorun olabilir.

Protherm Lynx kombi arıza hata kodu, arızası tamiri çözümü.

F5: Arıza hata kodu: Hava akış hatası meydana geldiğini belirten hata kodudur. Eğer kombi uzun bir süre çalışmadıysa petekler hava yapmış veya pompa sıkışmış olabilir. Peteklerden hava alma işleminden sonra da cihaz düzelmez ise ana kartı ve pompa sıkışıklığının giderilmesi için servis çağırınız.
F9: Arıza hata kodu: Hava akış anahtarında sorun meydana gelmiş. Hava şiddetli rüzgarlı ise bacadan çıkan atık gaz geri tepebilir. Baca tamamen tıkanmış çekiş yapmıyordur yada hava prosestatında arıza meydana gelmiş olabilir.
F10: Arıza hata kodu. Kombi içerisindeki su yetersiz durumda. Kombi su basıncını kontrol ediniz. 0.5 barın altına düşmüş olabilir. Bu durumda su ayarını 1,5 bara getiriniz.

Protherm Lynx kombi arızaları hata Kodları, onarımı ve çözümleri.

F11: Arıza hata kodu: Kombide devirdaim sorunu mevcut. Yani devirdaim pompasında sıkışma meydana gelmiş olabilir. Servis çağırmanız gereken bir durumdur.
Sıkışma meydana gelmiş ise servis bunu çözümler fakat sıkışma meydana gelmemiş ise pompanın değişmesi gerekebilir. Servis kontrolden sonra bunu size bildirecektir.
F12: Arıza hata kodu: Kombiye gelen voltajın düşük olduğunu belirten hata kodudur.
Bu durumda cihaza kombi regülatörü taktırmanızı tavsiye ederiz. Çünkü voltaj düşük geldiği zaman kombiye zarar verebilir. Regülatör ise voltajı düzenleyici olduğu için tüketici bu sorunu yaşamaz.

6 Eylül Pazartesi 2021 Tarihinde eklenen bu içeriğe; Protherm Lynx kombi arıza kodları. Protherm Lynx kombi arızaları onarımı ve çözümü hata kodları. Protherm Lynx hata kodu, Protherm kombi markası kombi arızası tamiri çözümleri, Benzer kelimelerden birini aratarak Kombi Arıza kodları Alanında bulunan Protherm Lynx Kombi Arıza Kodları Başlığını taşıyan içeriğe ulaştınız

| 31 kez okundu |