0536 434 12 55 ”7/24 Destek Hattımız ”

Bengi Kombi Servisi

'' 7/24 Ulaşılabilirlik Kaliteli Hizmet ''

Protherm Kombi Arıza Kodları

Protherm Lynx Kombi Arıza Kodları

F1 : Aşırı Isınma Lynx kombi F1 arıza kodu görüldüğünde kombide aşırı ısınma olduğu anlamına gelir. Kalorifer peteklerinin vanaları açık konumda olduğundan emin olun. Resetleme yapın arıza devam ederse servisi aramalısınız. Sirkülasyon pompası, kartı arızalı yada kalorifer filtresi tıkalı olabilmekte.
F2 : Kullanım Sıcak su Ntc de arıza olduğunda ekran da F2 arızası verir. Sıcak su ntc arızalı yada kablolarda ek yerlerinde kopuk ise temas olmaz. Sorunun giderilmesi için kombi servisi çağırmalısınız.
F3 : Kalorifer devresi Ntc arızası. Kalorifer devresi ntc sen söründe arıza olduğunda F3 hata kodu görülmekte.
F4 : Kombiye gaz gelmediği zaman ateşleme yapmaz. Eğer kombi ateşleme yaptı ve alev oluşmadı o zaman f4 arızası vermekte. Öncelikle dairenizin ve kombinizin gaz vanalarını kontrol edin sonra kombiyi reset yapın, eğer sorun devam ederse gaz valfi, ateşleme trafo, ana kart arızası.
F5 : Arıza kodu sorunu. Baca borusunun tıkanması yada ek yerinden çıkmış ise kombiniz çalışmaz. Baca kontrol edilmeli sorun yok ise fanı, prosestat, kart arızası.

Protherm Lynx Kombi Arıza Hata Kodu Çözümü

F6 : Kalorifer su tesisat devresi dönüş Ntc sen sörü arıza yapmış ya da kabloları kopma yada söketlerinde temaslık olduğu zaman F6 arıza kodu görülür tamiri için de firmanın yetkili yada özel kombi teknik servislerinden destek almalısınız.
F9 : Kombi baca hava çekişinde sorun olunca fanı, prosestat anahtar arızası. Kombi bacasının konrol edin çıkmış olan yerler varsa takıp kombiyi resetleyin. Bu arıza kodu lodoslu, rüzgarlı havalarda da görülebilir.
F10 : Düşük su basıncı. Kalorifer devresi su basıncı yeterli su yok ise 1,5 bar seviyesine getirin çalışmıyor ise su basınç sondası arızası.
F11 : Kombi kalirifer tesisat suyu devirdaim (pompa) sirkülasyon sorunu olduğu gösteren arıza hata kodu görülür. Öncelikle petek vanalarının açık konumda olduğundan emin olun. Arıza devam ederse servis arayın.
F12 : Elektrik şebeke akımında düşük voltaj. Sürekli bu gibi düşük voltaj arızaları yaşıyor iseniz çözüm için kombi regletör taktırabilirsiniz. Arıza devam ederse ana kartı arızalı olabilir. Değişimi için servisi çağırmalısınız.

Call Now ButtonHemen Ara.