0536 434 12 55 ”7/24 Destek Hattımız ”

Bengi Kombi Servisi

'' 7/24 Ulaşılabilirlik Kaliteli Hizmet ''

İmmergas Kombi Arıza Kodları

İmmergas Eolo Star Kombi Arıza Kodları

01 : Ateşleme sorunu. Kombi brülörün de yanma gerçekleşmediği zaman 01 arıza kodu görülür. Doğalgaz binada olup olup olmadığını ocaktan kontrol edilmelidir. Daireniz de doğalgaz var ise gaz vanası kontrol edilmeli kapalı olan vana varsa açık konuma getirilmeli. Reset işleminden sonra kombide düzelme olmazsa elektronik ana kart, gaz valfi, veya in yon arızası olabilir teknik servis den destek yada kombi tamiri için de teknik servis çağırmalısınız.
02 : Aşırı ısınma. Kalorifer tesisat suyu eksik ise içerisinde sirkülasyon sorunu olur o zaman 02 arıza kodu ekranda görülür. İmmergas Eolo Star kombinin aşırı derecede ısındığı zaman ortaya çıkar ve limit devreye girer ve kombiyi bloke ederek korumaya alır. Kombinin suyu eksik ise su ilave edin ve bir süre bekleyin sonra kombiyi Reset yaparak devreye alın. Eğer cihazda arıza durumun hala devam ediyorsa, sorunun devir daim pompası, kartı, limiti arıza yapmıştır. Uzun süre petek temizliği yapılmamış ise peteklerin su kanalları kirden tıkanması ile bu gibi sorun da oluşmakta.
05 : Sıcak su Ntc arızası. Kombi ekranında görüldüğü zaman sıcak su taleplerinizi karşılamaz. Kombinin sıcak su ntc arıza sorunu ya da kablolarda kopukluk olduğu zaman da ekranda arızası görülür. Ntc değişimi yada cihazınızın kontrol ettirmek için servis çağırmalısınız.

İmmergas Eolo Star Arıza Hata Kodu ve Çözümü

06 : Kalorifer devresi Ntc arızası, yani peteklere ısı vermez.. Kalorifer devresinde bulunan ntc kablolarda kopma yada oldukça sık karşılaşılan oksitlenme ile temas ola bilmemekte.
10 : Düşük su basıncı. Kombinin su basıncı yeterli seviyede olmadığı zaman kombi hiç çalışmaz ve arıza geçer. Suyu 1,5 bar seviyesine çıkardığınız da sorun çözülür. Şayet arıza devam ederse basınç algılayıcı sondası  arıza yapmış, çözümü için de parçanın değişimi sağlanmalı.
11 : Hava akış sorunu. Eğer cihazınız bacası tıkalı olabilir kontrol edin. Hermatik modellerin de sırasıyla hava akış şalteri, fan ve ana kart arızası olmakta.
27 : Kalorifer tesisatında su devir daim pompa sorunu. Petek vanalarını kontrol edin eğer kapalı değilse, kombi sirkülasyon pompası yada ana kartı arızalı olabilir.
28 : Bu arıza durumunda su musluklarının kapalı olduğundan ve tesisatta su kaçak olmadığından emin olun.
31 : İletişim sorunu. Oda termostatı arızası.

Call Now ButtonHemen Ara.