Eca Proteus Plus Blue Kombi Arıza Hata Kodları

0532 556 67 08
Eca Proteus Plus Blue Kombi Arıza Hata Kodları


F1-Arıza hata kodu: Aşırı Isınma kilitlenmesi. Bu arıza kodu ekranda görüldüğü zaman kalorifer devresi su sıcaklığı 100°C üzerinde demektir. Aşırı ısı limit termostatı devreye girmiş. Yapılması gereken öncelikle kombi altındaki vanalara bakın vanalar kapalı ise açın. Arızada düzelme olmadıysa devir daim pompası, ana eşanjör, üç yollu vanada sorun olabilir.
F2-Arıza hata kodu: Sıcak su sensörü arızası. Bu arıza kodu ekranda görüldüğünde kombiden sıcak su alamazsınız. Sıcak su sensöründe sorun olabilir, sensör bağlantılarında ya da borularında problem olabilir.
F3-Arıza hata kodu: kalorifer sensörü arızası. Bu arıza kodunu gördüğünüzde muhtemelen kaloroferleriniz ısınmaz.

Eca Proteus Plus Blue kombi arızaları onarımı ve çözümü hata kodları.

F4-Arıza hata kodu: Alev yok arızası. Cihazın ateşleme yapamadığı anlamına gelir. Öncelikle gaz giriş vanalarına bakarak açık olup olmadığına bakmalısınız. Vanalar açık kombinize gaz geliyor ise açma-kapama düğmesine basarak cihazı kapatın birkaç saniye bekledikten sonra yeniden açın. Sorunun devam ediyorsa sırasıyla anakart dahil olmak üzere gaz valfi veya elektrotlarda sorun olabilir.
F5-Arıza hata kodu: Hava basınç sensörü arızası. Bu arıza kodunu ekranda gördüğünüzde kombiyi resetleyin düzelme olmazsa servisi arayın. Dışarı çıkan atık gaz boruları yerinden çıkmış yada gereğinden fazla uzun olabilir. Zamanla fan, prosestat ya da anakartta arıza meydana gelmiş olabilir.

Eca Proteus Plus Blue arıza hata kodu, Eca kombi markası kombi arızası tamiri çözümleri

F6-Arıza hata kodu: Dış hava sensör arızası. Her kombide olmayan bir parçadır. Görevi dışarıdaki sıcaklığa bağlı olarak kombiyi çalıştırmak. Bu arıza koduyla karşılaştığınızda cihaza müdahale etmeden Eca Servisini arayın. Dış hava sensörü olan kombilerde; sensör ile birlikte bağlantılarda da sorun olabilmektedir. Dış hava sensörü olmayan kombilerde ise muhtemel sebep elektrik aksağında olabilmektedir.
F7-Arıza hata kodu: Düşük su basıncı arızası. Bu arıza kodunu ekranda gördüğünüzde büyük ihtimalle kombideki kalorifer suyu eksilmiş demektir. Kombi altındaki dolum musluğunu kullanarak kombi su basınç seviyesini 1,5 bar seviyesine getirin.
Sonra dolum musluğunu mutlaka kapıtın büyük olasılıkla arıza kodu ekranda gidecektir. Su basıncı 1,5 bar seviyesinde olduğu halde arıza kodu ekrandan gitmediyse servisi aramalısınız. 

7 Eylül Salı 2021 Tarihinde eklenen bu içeriğe; Eca Proteus Plus Blue kombi arıza kodları. Eca Proteus Plus Blue kombi arızaları onarımı ve çözümü hata kodları. Eca Proteus Plus Blue arıza hata kodu, Eca kombi markası kombi arızası tamiri çözümleri, Benzer kelimelerden birini aratarak Kombi Arıza kodları Alanında bulunan Eca Proteus Plus Blue Kombi Arıza Hata Kodları Başlığını taşıyan içeriğe ulaştınız

| 60 kez okundu |