0536 434 12 55 ”7/24 Destek Hattımız ”

Bengi Kombi Servisi

'' 7/24 Ulaşılabilirlik Kaliteli Hizmet ''

Eca Kombi Arıza Kodları

Eca Proteus Plus Blue Kombi Arıza Kodları

F1 : Proteus plus ayrıca blue modelinde de aynı arıza görülmekte. F1 arıza hata kodu ekrana yansıdığı zaman kalorifer devresi su sıcaklığı 100°C üzerinde demektir. Kombi aşırı ısınması ile emniyet limit termostatı devreye girmiş olup kombiyi korumaya alarak kapatmıştır. Öncelikle petek vanalarını kontrol edin ve kapalı ise kalorifer petek vanalarını açın ve kış konumuna alın devreye girecektir. Eğer arıza devam ederse cihazı açma kapama düğmesinden kapatıp biraz bekledikten sonra tekrar açın kombi kendi kendini resetleme yapacak. Sorun devam ediyor ise sirkülasyon pompası, ana eşanjörü, üç yollu, step motor yada ana kartı arızalı olabilir.
F2 : Sıcak su ntc arızalı olduğu zaman kombiden sıcak su alamazsınız. Ntc kablo bağlantıların kontrol edilmeli eğer problem yok ise ana kartı arıza yapış olabilir.
F3 : Kalorifer devresi ntc si. Proteus plus ve blue kombi ekranında F3 arıza kodunu gördüğünüzde muhtemelen kalorifer petekleri ısınmaz. Arızanın giderilmesi için servis yardım almanızı öneriyoruz.

Eca Proteus Plus Blue Kombi Arıza hata Kodu Çözümü

F4 : Alev yok arızası. Kombi ateşleme yapamadığı zaman Eca proteus plus yada blue kombi ekranında F4 arıza kodu görülür. Öncelikle gaz giriş vanalarına bakarak açık olduğundan emin olun. Gaz vanası açık ise devreye girmiyor ise açma, kapama düğmesini kapatın biraz bekledikten sonra yeniden açarak çalıştırın. Sorunun devam ediyorsa sırasıyla ana kart dahil olmak üzere gaz valfi veya elektrotlarda yada ateşleme elektrotlarında sorun olabilir.
F5 : Kombi çalışmaz. Baca boruları yerinden çıkmış gereğinden fazla uzunsa yada hatalı montaj yapılmış. Sorun devam ediyor ise fanı, prosestat, kartta arıza oluşmuştur.
F6 : Dış hava ile ilgili sen sörünün görevi dışarıdaki sıcaklığa bağlı olarak kombiyi çalıştırmaz, muhtemelen kartı arıza yapmıştır.
F7 : Kombi de su basıncı düşük yada fazla su olduğunda ekranında F7 arıza kodu görülür. Kombide su eksikse yada fazla ise su seviyesini 1,5 bara getirin. Suyu 1,5 barda olduğu halde arıza devam ediyorsa parçanın değişimi için servis den destek almalısınız.
Kombiyi Reset yapmak için kombinin açma, kapama düğmesinden kapatın. Belirli süre bekledikten kombinizi kış konumuna getirerek Reset işlemini gerçekleştirmiş olursunuz..

Eca Confeo Premix Kronos (plustech)Kombi Arıza Hata Kodları

F1 : Aşırı 1sınma. Kombi ekranında görüldüğü zaman kalorifer devresi su sıcaklığı 100°C üzerinde demektir. Aşırı ısı limit termostatı devreye girmiş. Yapılması gereken öncelikle kombi altındaki vanalar kapalı ise açın. Sonra petek vanaları kapalı ise kalorifer vanalarını açın. Arıza devam ederse cihazı açma kapama düğmesinden kapatıp biraz bekledikten sonra tekrar açın. Arızada düzelme olmadıysa devir daim pompası, ana eşanjör, üç yollu vanada sorun olabilir.
F2 : Sıcak su ntc arızası. Sıcak su sen sörde sorun yada bağlantılarında yada borularında problem olabilir.
F3 : Kalorifer ntc arızası.
F4 : Alev yok arızası. Öncelikle gaz giriş vanaları açık konumda olmalı. Sorunun devam ediyorsa sırasıyla kart, gaz valfi veya ateşleme elektrotlarında sorun olabilir.
F5 : Hava basınç hatası. Zamanla kombi fan motoru, prosestat, kartta arıza meydana gelmiş olabilir.
F6 : Dış hava arızası. Her kombide olmayan bir parçadır. Görevi dışarıdaki sıcaklığa bağlı olarak kombiyi çalıştırmak. Bu arıza koduyla karşılaştığınızda cihaza müdahale etmeden servisi arayın.

Eca kronos (plustech) kombi arıza hata kodu, Eca marka kombi tamir çözümleri

F7 : Düşük su basıncı uyarısı. Kombi altındaki dolum musluğunu kullanarak kombi su basınç seviyesini 1,5 bar seviyesine getirin. Sonra dolum musluğunu mutlaka kaptın büyük olasılıkla arıza kodu ekranda gidecektir.
F8 : Düşük voltaj. Elektrik şebeke voltaj değeri 165 Volt altına düşerse bu arıza kodu görülür. Şebeke voltajını kontrol edin eğer voltaj düşükse kombi regaletörü takılması gerekir.
F9 : Gaz valfi. Resetleme işlemini yapın. Gaz valfi veya kat arızası.
F10 : Baca gazı aşırı sıcaklık uyarısı. Kalorifer devresi su sıcaklığı 105 derecenin üzerine çıkarsa bu arıza kodu ekranda görülür.
F11 : Sifon blokaj hatası. Yoğuşma su gideri sifon su borusu tıkalı olup olmadığını kontrol ediniz.
F12 : Ana kart, fan arızası.
F13 : Kalorifer dönüş ntc sen sörü normal çalışma aralığının dışına çıkarsa kombi bloke olur.
F14 : Baca gazı sen sörü normal çalışma aralığının dışına çıkınca kombi bloke olur. Kabloları yerinden çıkmış yada kopukluk meydana gelmiş olabilir.

Eca kronos (plustech) kombi arıza kodları.

F15 : Su basıncı yükseldiğinde bu arıza kodu ekranda görülür. Su basıncını 1,5 bar seviyesine getirin.
F16 : Kullanım Suyu Alırken Yüksek Sıcaklık Arızası. Kombi plakalı, anaeşanjör tıkanmış yada üç yollu iç takımı, STEP motor arıza yapmış.
AP: Uyarısı ne anlama geliyor. Kombi ekranında görünen genellikle yoğuşmalı kombiler ilk açıldığında AP yazısı ekranda görülür. Ap uyarısı aslında bir arıza kodu değil kombi ilk çalışma esnasında kendini test eder ve bu süresi biraz uzun olduğu için arıza kodu olarak algılanabilir. AP yazısı bir süre sonra kendiliğinden kaybolur ve kombiniz çalışacak.

Call Now ButtonHemen Ara.