0536 434 12 55 ”7/24 Destek Hattımız ”

Bengi Kombi Servisi

'' 7/24 Ulaşılabilirlik Kaliteli Hizmet ''

DemirDöküm Kombi Arıza Kodları

DemirDöküm Kombi Arıza Hata kodları

DemirDöküm Nepto Neva Atron Kombi Arıza Hata kodları
F1 : Aşırı ısınma, F1 arızası görüldüğünde kombide aşırı ısınma olduğu için emniyet limit cıhazı kapatarak emniyete alır. Kalorifer peteklerinin vanaların açık konumda olmalı ve suyu eksikse tamamlayın su barını 1,5 de olduğundan emin olun. Resetleme yapın arıza devam ederse arızalı sirkilasyon pompası kartı ve pislik tutucu filtresi tıkalı olabilir.
F2 : Kullanım sıcak su Ntc sen söründe arıza olduğunda Lynx kombi ekranında F2 arıza kodu görülür. Sıcak su sen sörü arızalı yada kablolarda kopukluk olabilir.
F3 : Kalorifer devresi Ntc arızası. Kalorifer devresi sen sörü arıza olduğunda ekranında F3 arıza kodu görülür.
F4 : Gaz yokluğu, ateşleme sonrası alev oluşumunda sorun olduğu zaman kombi ekranında f4 arıza kodu görülür. Öncelikle dairenizin ve kombinizin gaz vanalarını kontrol edin sonra kombiyi resetleyin sorun devam ederse gaz valfi, ateşleme tırafosu, kart arızalı olabilir arızanın tespiti için servis çağırın.
F5 : Arıza kodu kombi ekranında görülünce kombi çalışmaz. Baca boruları ek yerinden çıkmış ise kontrol edilmeli sorun yok ise fanı, prosestat, kart arızası.

DemirDöküm Nepto Neva Atron Kombi Arıza Hata Kodu Çözümü

F6 : Kalorifer su tesisat devresi dönüş Ntc arıza yapmış ya da kabloları kopma yada söketlerinde temaslık olduğu zaman F6 arıza kodu görülür tamiri için de firmanın yetkili yada özel kombi teknik servislerinden destek almalısınız.
F9 : Kombi baca hava çekişinde sorun olunca fanı, prosestat arızası. Kombi bacasının kontrol edin çıkmış olan yerler varsa takıp kombiyi resetleyin. Bu arıza kodu lodoslu, rüzgarlı havalarda da görülebilir.
F10 : Düşük su basıncı. Kalorifer devresi su basıncı yeterli su yok ise 1,5 bar seviyesine getirin çalışmıyor ise su basınç sondası arızası.
F11 : Kombi kalorifer tesisat suyu devir daim (pompa) sirkülasyon sorunu olduğu gösteren arıza hata kodu görülür. Öncelikle petek vanalarının açık konumda olduğundan emin olun. Arıza devam ederse servis arayın.
F12 : Elektrik şebeke akımında düşük voltaj. Sürekli bu gibi düşük voltaj arızaları yaşıyor iseniz çözüm için kombi regaletör taktırabilirsiniz. Arıza devam ederse kartı arızalı olabilir. Değişimi için servisi çağırmalısınız.

Call Now ButtonHemen Ara.