DemirDöküm Atromix Niromix Kombi Arıza Kodları

0532 556 67 08
DemirDöküm Atromix Niromix Kombi Arıza Kodları


F00/ F01/F10/F11 Hata Kodu: Gidiş suyu sensörü arızası, kalorifer gidiş hattında bulunan sıcaklık sesöründe arıza olduğu anlamına gelir. NTC sensör kablolarında kopma yada sensör arızalanmış olabilir.
F20/Hata Kodu: Aşırı sıcaklık arızası, Emniyet termostatının devreye girdiğini belirten hata kodudur.
F22/Hata Kodu: Kalorifer tesisat su basıncı yetersiz. Bu arıza durumunda kombinize su basmalısınız. Kalorifer tesisatınızdaki suyu 1,5 bar olana kadar doldurun.
F23/Hata Kodu: Maksimum sıcaklık farkı arızası, Kalorifer tesisatında devirdaim olmadığı zaman veya sirkülasyon hızı çok yüksek olduğu zaman bu arıza meydana gelir. 
F26/Hata Kodu: Gaz valfi problemi, Kombi gaz valfi arızalı olabilir, kablolarda sorun yada ateşleme problemi olduğu zaman bu arıza kodu görülür.
F27/Hata Kodu: Alev algılama problemi, Yanma odasında (Brülörde) alevin algılanmadığını belirten hata kodu. 

DemirDöküm Atromix Niromix kombi arızaları onarımı ve çözümü hata kodları.

F28/Hata Kodu: Gaz besleme problemi. Öncelikle dairenizde gaz olup olmadığına bakmalısınız.
F29/Hata Kodu: İyonizasyon hatası, Kombi çalışırken alev algılanmadığında bu arıza kodu görülür. Kombiyi resetleyin. 
F32/Hata Kodu: Hatalı hava basınç problemi, Donma koruması fan dönüşünde sorun olduğunu belirtir. Bu arıza durumunda fan ya da anakartta sorun olabilir. 
F49/Hata Kodu: Düşük voltaj arızası, Bu arıza şebekeden gelen voltajın düşük olduğu anlamına gelir. Bu sorundan tamamen kurtulmanız için kombi regülatörü kullanmalısınız.
F61/ F62/ F63/ F64/ F65/ F67 Hata Kodu: Elektronik ana kart problemi Genel anlamda ana kartı ile alakalı bir sorun olduğu anlamına gelir.
F62/hata kodunda sorun gaz valfinde de olabilir.
F65/hata kodu elektronik kart devresinde aşırı ısınma problemidir.
F67/hata kodu ise alev algılama durumu nedeni ile elektronik kart problemi olarak bilinir. 
F68/Hata Kodu: Alev sinyalinde dalgalanma var. Bu durumda baca yerinden çıkmış yada elektronik kart arızalanmış olabilir.
F70 Hata Kodu: Kartlar arası uyumsuzluk sorunu, Atromix model kombide bulunan anakart ile ekran kartının birbirine tanımlanmamış olduğu sorundur. Daha öncesinde uygulama yapılmadı ise sorun anakart ile alakalı olabilir.

DemirDöküm Atromix Niromix hata kodu, Demirdöküm kombi markası kombi arızası tamiri çözümleri.

F71 Hata Kodu: Su akış sensör problemi, Büyük ihtimalle su akış sensörü arızalı, sensör bağlantılarında veya kablolarında problem olma ihtimalide var, kesin çözüm için servis yardımı almalısınız.
F72/ F84/ F85 Hata Kodu: Sıcaklık farkı problemi, Kalorifer gidiş ve dönüş sensörü aynı sıcaklığı okuyor ise ekranda bu hata kodu yer alır. Sensörlerde sorun olabilir, petek vanaları kapalı olabilir veya bağlantılarda problem olabilir.
F73/ F74 Hata Kodu: Basınç sensörü arıza yaptığında, sensör bağlantılarında veya borularında arıza olduğunda yada su basıncı yetersiz olduğunda ekranda bu hata kodlarından biri yer alır.
F76 Hata Kodu: Termal sigorta problemi, Aşırı ısınma sigortası yerinden çıktı ise ya da ana eşanjörde aşırı ısınma oldu ise bu sorun yaşanabilir. Servis çağırmadan kombiyi resetlemelisiniz. 
F77 Hata Kodu: Gaz valfi motoru problemi, Bu arıza durumunda servis gelmeden önce kombinize reset atmalısınız. 
F83 Hata Kodu: Brülör devrede fakat sıcaklık artmıyor. Basınç 1 bar altında ise kombiye su basmalı ve basıncı 1.5 bar seviyesine çıkartın. 
F85 Hata Kodu: Sensör problemi, Sensörlerin okuduğu sıcaklık farkının doğru olmadığını belirtmekte olan bir hata kodudur. 
F86 Hata Kodu: Yerden ısıtma kontak problemi, Bu arıza durumunda kombiye müdahale çözüm için servisi aramalısınız.
Err Hata Kodu: Kullanıcı arayüz hatası, Kullanıcı arayüz kartında yani ekran kartında haberleşme problemi olduğunu belirtir. Bu arıza durumunda servis öncesi kombiyi resetlemelisiniz. 

7 Eylül Salı 2021 Tarihinde eklenen bu içeriğe; DemirDöküm Atromix Niromix kombi arızaları onarımı ve çözümü hata kodları. DemirDöküm Atromix Niromix hata kodu, Demirdöküm kombi markası kombi arızası tamiri çözümleri, Benzer kelimelerden birini aratarak Kombi Arıza kodları Alanında bulunan DemirDöküm Atromix Niromix Kombi Arıza Kodları Başlığını taşıyan içeriğe ulaştınız

| 34 kez okundu |