0536 434 12 55 ”7/24 Destek Hattımız ”

Bengi Kombi Servisi

'' 7/24 Ulaşılabilirlik Kaliteli Hizmet ''

Beko Kombi Arıza Kodları

Beko Kombi Arıza Hata Kodları

E01-E02-F02 : Başarısız ateşleme sorunu: Bu durumda öncelikle gaz kontrolü sağlamalısınız. Kombide iyonizasyon ve ateşleme elektrotlarında sorun olabilir, gaz valfi, elektronik kart alakalı.
E03 : Aşırı ısınma: Kombide aşırı ısınma durumunun söz konusu olduğunu belirtir.
E04-E05-E06-F23 : Prosestat: Bu 4 arıza kodunun anlamı da aynıdır. 4 ü de aynı sorunun yaşandığını belirtir.
E08-E82 : İyonizasyon: Kombide ateşlemeye yardımcı olan iyon da sorun olduğunu belirten hata kodlarıdır. Çözüm ancak servis müdahalesi sonrasında sağlanabilir.
E09 : Gaz valfi geri besleme sorunu: Kombide böyle bir sorunla karşılaştığınız zaman yapmanız gereken. Konuyla Alakalı Olarak Servis Desteği İstemeniz Gerekir.
E12-E21-F25 : Elektronik Kartı: Kombinin beyni olarak kabul edilen ve kombide bulunan parçaların çalışmasında katkıda bulunan emir aldıkları elektronik kartın arızalı olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda cihazdan bir performans beklenilemez. Kart arızalı olduğu için hiçbir parça çalışmak için emri karttan alamaz. Bu sebeple de kombi her iki konumda da çalışmaz.

Beko Kombi Arıza Hata Kodları ve Çözümü

F13 : Reset kilitlenmesi: Kombide bulunan resrt butonunda sorun olduğunun belirten hata kodudur. Bu durumda butona ya uzun süre basılmış öyle hataya geçmiştir ya da butona basılamıyordur. Cihazı elektrik beslemesinden kapatıp yeniden açarsanız sorun düzelecektir.
F22 : Düşük voltaj: Beko kombide özellikle de kış aylarında karşımıza çıkan hata kodlarından biridir. Şebeke voltajında meydana gelen dalgalanmalar sebebi ile kombiye gelen voltajın şu anlık düşük olduğunu belirtir. Bu sorunu yaşamamak adına da ya da sorunun hiç yaşanmaması adına voltajı düzenleyen regülatörü kullanabilirsiniz.
F31 : Kalorifer ısıtma ntc: Cihazın ısı algılayıcı sensöründe sorun olduğunu belirten hata kodudur.
F32 : Dış hava sensör: Kombide önemli parçalardan biri olan dış hava sensöründe sorun olduğunu belirten arıza kodudur.
F33 : Kullanım suyu ntc: Kombide sıcak suyu algılamaya yarayan sıcak su sensöründe sorun olduğunu belirtir.
F37 : Düşük su basınç: Kombinin su basınç değeri 1 barın altına düştüğü zaman bu hata kodu. Kullanıcı olarak suyu 1,5 bar seviyesin de olmalı. Çalışmaz ise cihazı resetleyin yine bir düzelme olmaz ise servis yardımı almalısınız.
F59 : Gaz valfi: Bu sebeple de kullanıcı olarak cihaza herhangi bir müdahalede bulunmak işe yaramaz.

Call Now ButtonHemen Ara.