0536 434 12 55 ”7/24 Destek Hattımız ”

Bengi Kombi Servisi

'' 7/24 Ulaşılabilirlik Kaliteli Hizmet ''

Baymak Kombi Arıza Kodları

Baymak Falke Baxi Luna Arıza Kodları

E01 : Gaz girişi yetersiz olarak adlandırdığımız ateşleme sorunudur. Bu arıza durumunda ilk etapta dairenizde gaz olduğundan emin olmalısınız. Falke baxi luna kombilerin; gaz armatöründe, ana kartında, in yon ateşleme elektrotların da sorun olabilmekte.
E02 : Aşırı ısınma problemidir. Kombide petek konumu açık ise vanaları kontrol ediniz. Ana eşanjör tıkanması, sirkülasyon pompa sıkışması, üç yollu vana iç takımı ve step motoru sıkışması, kalorifer pislik tutucu filtresinin tıkalı olduğu durumda bu sorunda yaşanır.
E03 : Hava akış problemidir. Hava akış sorunları hermetik cihazlarda; fanda, ana kartta yada prosestatta arıza olabilmektedir. Net tespit yapılması ve sorunun çözümlenmesi adına servisi aramalısınız.
E05 : Isınma NTC sorunudur. Kalorifer sıcak su ntc sen söründe sorun olduğunu göstermektedir. Bunun yanı sıra sen sör kablolarında kopma kısa devre olduğunda yine aynı sorun ana karta yaşanabilmekte.

Baymak Falke Baxi Luna Kombi Arıza Hata Kodu, Tamiri Çözümleri.

E06 : Kullanım sıcak su NTC sorunudur. Sıcak su NTC sen sörün arıza olduğunu belirtir. Bu arıza durumunda sorun sadece sen sörde olmaz, sen sör kablolarında kopma ya da kısa devre olduğunda aynı sorun ana karta olabilmektedir.
E10 : Su basınç değerinin 0,3 bar civarında olduğunu belirtir. Yani kalorifer tesisattaki su azdır. Bu sebeple de tesisata su basmak gerekir. Basınç değeri 1,5 e geldiği zaman işlem tamam demektir. Reset işlemini en fazla 3 kez yapın. 3 deneme sonrasında da sorun düzelmez ise mutlaka servis yardımı alın.
E25 : Aşırı ısı limit termostat sorunudur. Bu sorunda kullanıcı olarak cihazın basınç değerine bakın ve basınç düşük ise su verin. Bu sorunda; üç yollu iç takımı yada step motoru konum değiştirmiyor ise ortada takılı kalıyor olabilir, ana eşanjör tıkanmış yada hava yapması, pompa arızalı yada kalorifer filtresi tıkanmış olabilir.
E35 : Alev yokluğu olarak bilinen in yon sorunudur. Bu sorunda dairenizde gaz vardır fakat cihaz o alevi algılamıyordur. Bu nedenle alevi ana karta algılamıyor ise iyon sorunu yaşanıyor. Bu sorunda cihaz çalışmaz. Net tespit ve çözüm adına servis yardımı almanız gerekmektedir.

Call Now ButtonHemen Ara.