Baymak Falke Baxi Luna Kombi Arıza Kodları 

0532 556 67 08
Baymak Falke Baxi Luna Kombi Arıza Kodları 


E01/Hata Kodu. Gaz girişi yetersiz olarak adlandırdığımız ateşleme sorunudur. Bu arıza durumunda ilk etapta dairenizde gaz olduğundan emin olmalısınız. Falke baxi luna kombinin; gaz armatöründe, ana kartında, iyonizasyon ateşleme elektrotlarında sorun olabilir.
E02/Hata Kodu. Aşırı ısınma problemidir. Kombide petek konumu açık ise vanaları kontrol ediniz. Ana eşanjör tıkanması, sirkülasyon pompa sıkışması, üç yollu vana iç takımı ve step motoru sıkışması, kalorifer pislik tutucu filtresinin tıkalı olduğu durumda bu sorunda yaşanır.
E03/Hata Kodu. Hava akış problemidir. Hava akış sorunları hermetik cihazlarda; fanda, ana kartta yada prosestatta arıza olabilmektedir. Net tespit yapılması ve sorunun çözümlenmesi adına servisi aramalısınız.  

Baymak Falke Baxi Luna kombi arızaları onarımı ve çözümü hata kodları.

E05/Hata Kodu. Isınma sensör sorunudur. Kalorifer sıcak su sensöründe sorun olduğunu göstermektedir. Bunun yanı sıra sensör kablolarında kopma kısa devre olduğunda yine aynı sorun ana karta yaşanabilmektedir.
E06/Hata Kodu. Kullanım sıcak su sensör sorunudur. Sıcak su sensör arıza olduğnu belirtir. Bu arıza durumunda sorun sadece sensörde olmaz, sensör kablolarında kopma yada kısa devre olduğunda aynı sorun ana karta olabilmektedir. 
E10/Hata Kodu. Su basınç değerinin 0,3 bar civarında olduğunu belirtir. Yani kalorifer tesisattaki su azdır. Bu sebeple de tesisata su basmak gerekir. Basınç değeri 1,5 e geldiği zaman işlem tamam demektir. Resetleme işlemini en fazla 3 kez yapın. 3 deneme sonrasında da sorun düzelmez ise mutlaka servis yardımı alın.

Baymak Falke Baxi Luna hata kodu, Baymak Falke Baxi Luna kombi markası kombi arızası tamiri çözümleri.

E25/Hata Kodu. Aşırı ısı termostat sorunudur. Bu sorunda kullanıcı olarak cihazın basınç değerine bakın. Basınç düşük ise su basın. Bu sorunda; üç yollu vana konum değiştirmiyor, ortada kalıyor olabilir, ana eşanjör tıkanmış yada hava yapmış olabilir, pompa sıkışmış yada kalorifer filtresi tıkanmış olabilir.
E35/Hata Kodu. Alev yokluğu olarak bilinen iyonizasyon sorunudur. Bu sorunda dairenizde gaz vardır fakat cihaz o alevi algılamıyordur. Bu nedenle alevi ana karta algılamıyor ise iyonizasyon sorunu yaşanıyor. Bu sorunda cihaz çalışmaz. Net tespit ve çözüm adına servis yardımı almanız gerekmektedir.

7 Eylül Salı 2021 Tarihinde eklenen bu içeriğe; Baymak Falke Baxi Luna kombi arıza kodları, Baymak Falke Baxi Luna kombi arızaları onarımı ve çözümü hata kodları. Baymak Falke Baxi Luna hata kodu, Baymak Falke Baxi Luna kombi markası kombi arızası tamiri çözümleri, Benzer kelimelerden birini aratarak Kombi Arıza kodları Alanında bulunan Baymak Falke Baxi Luna Kombi Arıza Kodları  Başlığını taşıyan içeriğe ulaştınız

| 35 kez okundu |