0536 434 12 55 ”7/24 Destek Hattımız ”

Bengi Kombi Servisi

'' 7/24 Ulaşılabilirlik Kaliteli Hizmet ''

Airfel Kombi Arıza Kodları

Airfel Kombi Arıza Kodları

LP : kombi arıza kodlarının anlamları neler? Arıza Kodu LP Kalorifer devresi düşük su basınç uyarısı. Kalorifer basınç değerini suyu 1,5 bar seviyesine getirin. Resetleme sonrası arıza devam ederse servisi arayın.
HL : kombi arıza kodları ne anlam ifade ediyor? Arıza Kodu HL Aşırı ısınma uyarısı. Kalorifer devresi sıcaklığının 100°C üzerinde olduğunu belirtir. Sırasıyla petek vanalarının açık konumuna getirin ve kombi alt vanalar açık olsun. Reset sonrası arıza devam ederse pompa bozulmuş, kalorifer pislik tutucu filtresi tıkanmış yada üç yollu, step motoru, kart sorunu.
AF : kombide arıza oluştuğunda arızanın hata koduyla beraber ekranda anahtar işareti görülür. Kombi atık gaz tahliye sisteminde sorun olduğunda bu arıza kodu görülür. Bu arızanın sebebi baca ek yerleri çıkmış, elektronik kartı, fan arızası.
Hb : Kalorifer ntc arızalı. Kalorifer devresi gidiş hattında bulunan ntc arızalanmış yada kablolarda kopma meydana gelmiş olabilir.
db : Kullanım suyu ntc arızası. Kullanım suyu hattında bulunan sıcak su ntc de sorun olabilir yada kablolarda oksitlenme, kopma meydana gelmiş olabilir. Resetleme sonrası arıza tekrarlarsa servisi aramalısınız.

Airfel Digifel Kombi Arıza Hatası, Tamiri ve Çözümü.

BC : Ateşleme sorunu. Kombi içerisinde alev oluşmadığı zaman bu hata kodu görülür. Yapmanız gereken öncelikle gaz yollarını kontrol etmek olmalı. Gaz yoksa bu sebeple sorun yaşanıyordur. Digifel Duo kombi gaz vanası açık olduğuna eminseniz resetleyin. Maksimum 3 kez reset yapın. Arıza devam ederse Gaz valfi, elektronik kart, iyonizasyon, ateşleme elekturodun da arıza olabilir.
C1, 01 : Gaz valfi modülasyon hatası. Gaz valfi yeterli elektrik voltaj akımı gelmediğinde bu arızada kombi ateşleme yapamaz.
A5 : Prosestat arızası. Kombi ateşleme yağtığı zaman fanı, hava akış şalteri, gaz valfi, ateşleme elektrodunun devreye girmesi ve inyonun alevi algılamama ve kartta sorun olduğu anlamına gelir.
Fr : Donma sorunudur. Kalorifer devresi ntc sensörünün 1°C sıcaklığı algıladığı zaman ana eşanjör de donma olabileceği anlamına gelir. Özellikle soğuk kış aylarında kalorifer devresi kapalı iken bu arıza kodu görülürse kombi içerisindeki su acilen tahliye edilmeli.

Airfel Digifel Duo Kombi Arıza Kodlar

C20 : Kalorifer gidiş suyu ntc arıza mevcut. Tesisat gidiş suyu borusunun üzerinde bulunan sensör arıza yapmış ya da kısa devre mevcut.
C40 : Kalorifer dönüş suyu ntc arıza mevcut. Tesisat dönüş suyu borusunun üzerinde bulunan sensör arıza yapmış ya da kısa devre olmuş olabilir.
C28 : Baca gazı sensöründe arıza olduğunu belirten hata kodudur. Baca gazı sıcaklığını kontrol eden bu sensör arızalanırsa, kombi bu hata kodunu verir.
C78 : Kombi kalorifer devresi su basıncını kontrol etmekle görevli su basınç sensöründe arıza olduğunu belirten hata kodudur.
C50 : Plakalı eşanjörün üst kısmında bulunan ntc arızası. Bu durumda sıcak su almanız zorlaşabilir.

Airfel Digifel Kombi Arıza Hata Kodu, Arızanın Tamiri Çözümü.

C1 05 : Hava atma programının devrede olduğunu bildiren koddur. Bu arıza kodu ekranda belirdikten sonra ekranda anahtar işareti belirlenir. Belli bir süre sonra kombi normal çalışmasına devam eder.
C1 11 : Maksimum sıcaklık seviyesinin aşıldığını gösterir. Sensörler den okunan ısı değeri maksimumu aşmışsa ekranda bu arıza kodu belirir. Resetleme işlemi yapın ve bir süre bekleyin. Sık sık bu durumla karşılaşırsanız servis çağrın.
C1 10 : Kalorifer gidiş suyu sıcaklığının maksimum seviyeye ulaştığını hisseden limit devreye girerek kombiyi emniyet amaçlı devre dışı bırakır. Daha sonrasında cihaz bu hatayı verir. Resetleme işlemi yapınız.

Airfel Digifel Kombi Arızaları Kodları, Onarımı ve Çözümleri.

C1 33 : Kombide ateşleme arızasının olduğunu belirten koddur. Cihaz gaz vanalarını kontrol ediniz ve açık konumda ise kombinize reset işlemi yapınız. Düzelmez ise cihazın gaz valfi, iyonizasyonu veya elektronik kartında sorun olabilir.
C1 17 : Kombinin içindeki su basıncının 2,5 bar seviyesini aştığını belirten koddur. Kombi bu şekilde çalışırsa içindeki parçalar zarar görebilir. Peteklerinizin hava alma kısmından su tahliye ederek su basıncını 1,5 bar seviyesine kadar ayarlayınız.
C1 18 : Kombinizin kalorifer devresi su basıncının düşük olduğunu belirten koddur. Bu durumda kombi çalışmaz ve verim sağlamaz. Cihazınızın su basıncını 1,5 bar seviyesine ayarlayınız. Kombiniz çalışmaya devam edecektir.

Call Now ButtonHemen Ara.